Ekologické vytápění

Napsal dne 17. 11. 2011

 

Ekologické vytápění nešetří jen životní prostředí ale i finance. U investice do speciálního vytápěcího systému si můžete být jisti, že se vám vaše peníze budou vracet.

 

Asi 56% procent energie v rodinném domě se spotřebuje na ohřev vody a vytápění. Proto jistě každý uvítá radu, jak může ušetřit. A navíc jeden z hlavních rysů moderního bydlení je i úspora energie.

Jak ušetřit

Ušetřit lze především využíváním energie z obnovitelných zdrojů. Jedním z takových přístrojů, který takto energii využívá je tepelné čerpadlo. To dokáže odebírat teplo ze vzduchu, země nebo z vody. Dále se používá takzvaná rekuperační jednotka. Díky tomu je využíváno teplo z odpadního vzduchu, které nezůstane nevyužité a nedochází tak k tepelným ztrátám. Třetí zajímavou možností je využití solární energie. Pomocí solární techniky nebo speciálně navržených domů můžete slunce používat k vytápění.

Solární energie a úsporné stavby

Jelikož za sluneční energii nemusíte nic platit, ušetříte díky jejímu využívání nemalé finance. Na stránkách http://solarni-energie.net se můžete dozvědět více o solární technice nebo o takzvané „solární architektuře“. Ušetřit můžete také koupí domu s úsporným provozem. Tyto stavby jsou rozděleny do kategorií právě podle roční spotřeby energie. Některé z nich jsou dokonce energeticky nezávislé. Více se o nich dozvíte na webu http://ekonomicke-stavby.cz. Kombinací ekologického a úsporného systému vytápění a ekonomického domu uděláte nejen dobrou službu své peněžence ale i životnímu prostředí.