Vytápění levně a ekologicky

Napsal dne 04. 11. 2011

 

Od klasických paliv, hlavně v případě uhlí, se postupně upouští. Nejen kvůli šetření financí, ale i z ekologického hlediska.

 

Lidé v první řadě řeší především, jak bude jejich dům vypadat jak zvenčí tak uvnitř. Důležité je však už na začátku projektu naplánovat, jaký bude mít systém vytápění. Musejí se vypočítat tepelné ztráty, tloušťka izolace a podobně. Například ekonomické stavby jsou, na rozdíl od běžných novostaveb, navrženy tak, aby jejich vytápění nebylo příliš náročně jak finančně tak i ekologicky.

Druhy ekologického vytápění

Na trhu je na výběr mnoho různých druhů ekologických vytápěcích systémů. Jedním z nich je například tepelné čerpadlo. To je schopno odebírat teplo například z vody nebo ze vzduchu a ohřívat jim vnitřek domu. Další možností jsou takzvané rekuperační jednotky. Ty využívají rekuperace, což je děj, kdy je z odpadního vzduchu využito teplo pro vzduch přicházející zvenku. Pro vytápění můžete využívat i teplo ze slunce. Stačí si pořídit solární kolektory, které vám sluneční energii přemění na energii tepelnou.

Výhody solární energie

Asi nejlepší výhodou využívání solární energie je to, že za ni nemusíte nikomu nic platit. Stačí jen investovat do oněch kolektorů nebo jiné solární techniky a jen si užívat ušetřených peněz. Navíc také nemusíte platit žádnou ekologickou daň, jako ti co k vytápění používají například uhlí nebo dřevo. Vy totiž do vzduchu nevypouštíte žádné škodliviny. Solární technika se dá prakticky nainstalovat na každý dům.