Vytápění systémem Thermotec

Napsal dne 15. 11. 2012 uživatel veronika.fundova

Jednou z možností elektrického vytápění je sytém německé značky Thermotec. Vybrat si lze z elektrických topných panelů různých rozměrů a to včetně koupelnových radiátorů. Thermotec ale láká především příslibem výrazných úspor ve spotřebě energie. V porovnání s jinými srovnatelnými způsoby vytápění se má jednat o úspory až padesáti procentní, což není málo.

Jak těchto úspor Thermotec dosahuje?

Princip elektrických topných těles Thermotec je dán především těžkým akumulačním jádrem, které do sebe vstřebává energii. K nabíjení mu přitom stačí jen přibližně polovina času, kterou pak ve skutečnosti zvládne hřát. Díky tomu topení Thermotec vytápí místnost i po vypnutí, což je výrazná výhoda oproti jiným topným tělesům, která po vypnutí za pár okamžiků přestávají hřát. Kromě toho je systém opatřen technologií aeroflow, která zajišťuje efektivnější předávání tepla do okolního prostředí. Vzduch tak neustále proudí přes speciálně navržené průduchy a žebra radiátoru a udržuje v místnosti příjemné klima.

Zdroj: http://www.topeni.cz | Topný panel Thermotec

Zdroj: http://www.topeni.cz | Topný panel Thermotec

Co se způsobů regulace teplot týče, topení si lze zakoupit s různými typy termostatu. Vybrat si můžete například digitální termostat, který bude napojen na centrální řídicí jednotku. Můžete tak přes ni teplotu regulovat bezdrátově na všech topeních v domě. Upravit ji lze i na konkrétní časové úseky a přesně si tak přizpůsobit teplo, jaké doma budete mít vašim potřebám a dennímu režimu. Díky takto přesné regulaci bez zbytečného plýtvání lze docílit dalších úspor.

Thermotec na své výrobky poskytuje záruku v délce třicet let na funkčnost. Kromě toho ale mají být jeho topné panely zcela bezúdržbové, což znamená žádné revize, žádné servisování a to po dobu životnosti produktu.

 

PR článek, 15.11.2012

Logo Thermotec autor článku: Petra Zemanová, zdroj: www.topeni.cz